Cosuri in zona genitala

Boli genitale feminine

Postata de Ionyionylitza cu 10 ani in urma.

Buna,azi dimineata am observat un fel de cos pe zona genitala,exact la inceputul clitorisului..este destul de mare ,cam cat un bob de mazare,credeti ca ar putea fi ceva grav?

Raspunsuri (5)

olesea

acum 10 ani

cu aceeasi problema ma confrunt si eu,am observat ca au aparut acum 2 saptamini,nici nu stiu de la ce poate fi

Ionyionylitza

acum 10 ani

Am incercat sa il sparg aseara si a iesit puroi di el,pana sa il torc ma intepa putin cand il atingeam,apoi a inceput sa ma doara,si azi la fel incepuse sa ma doara mai atare cand atingeam zona si am observat ca acest cos are capul galben asa ca l-am stors iar,a iesit mut puroi,galben verziu asa .Dar am observat ca acolo unde era capul era putin rosu asa,ca si cum ar fi ceva de la epilat,ca il am intr-o zona in care ma epilez,acum nu stiu ma gandesc ca poate fi de big,dar nu stiu,am mai citit pe net ca unora le-a aparut astfel de cosuru cand urma sa le vina menstruatia ma gandesc ca poate fi si de la asta,ptr ca astazi mi-a venit

Daniela

acum 2 luni

Bună,lonyionylitza! Ai reușit sa scapi de acel cos,ce a fost? Și eu am aceeași problema dar de luni buni!

ioana

acum 10 ani

si eu ma confrunt cu acceasi problema, exista vrun unguent care sa ne ajute sa scapam de ele? :)

ANGEL

acum 10 ani

herpesul vaginal incepe ca si cum ai avea un cos,doare,ustura,mananca.as recomanda de urgenta un consult la gineco,mai ales daca mai apare un vezicul sau 2 prin zona respectiva,nu uitati.herpesul este o boala care nu trece nuciodata,doar se ia tratament pentru ameliorarea simptomelor,orcand,cand scade sistemul imunitar sau ai o depresie,ia poate reaparea,in medie apare cam de 3 sau 4 ori pe an.nu neglijati aceste simtome