control?

Boli genitale feminine

Postata de suzana_sel cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Am observat de ceva timp dupa menstruatie ca imi curge un lichid maroniu spre rosu care dureaza cateva zile.Nu stiu care este cauza acestor scurgeri.

Raspunsuri (2)

aniela

acum 13 ani

Sper ca nu faci sex cat ai menstruatia,daca faci, e de rau.Oricum nu e normal ce ti se intampla si trebuie sa margi la medic cat mai repede,de ce sa amani sa te tratezi ? Bafta !

elena

acum 13 ani

Daca lichidul maroniu care curge este in continuarea sangerarii menstruale, atunci nu e nici o problema, deoarece o sangerare mica duce la culoarea maronie a acesteia. Sangele se inchide la culoare , prin oxidare cred, devenind maroniu. O sangerare abundenta poate duce la eliminarea de cheaguri si sangele este rosu aprins.