CM prelungit

Boli genitale feminine

Postata de Elena_Ella cu 12 ani in urma.

Buna seara!

Am 22 de ani si sufar de amenoree primara. Pentru a avea un CM regulat iau de 2 ani Duphaston. Nu am avut pana acum nicio problema cu acest tratament, insa ultima menstruatie tine de 12 zile si nu stiu ce sa fac sa se opreasca. Mentionez ca nu am luat toate pastilele de Duphaston in ultima luna, dar lucrul asta s-a mai intamplat si nu au fost probleme de genul acesta. De obicei CM dura 6-7 zile. Astept un raspuns, VA ROG !!!

O seara placuta !

Raspunsuri (3)

snickeritza

acum 12 ani

du-te urg la medicul ginecolog si zii si ce pastile iei.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

adresati-va medicului ginecolog, poate necesita tratament hemostatic, masuri de oprire a sangerarilor . pierderile de sange induc anemie, in diverse grade.

Elena_Ella

acum 12 ani

ma voi duce la medic pt ca sunt deja in ziua a 14-a de CM. va multumesc mult pt raspuns!