cistita si candida

Boli genitale feminine

Postata de remaolly cu 11 ani in urma.

buna ziua acum doua luni am avut dureri mari in zona ovarelor si sangerari, am fost la ginecolog si mi-a zis ca am salpingita sau anexita, am facat tratamentul de 10 zile cu ovule pastile si crema cu spalaturi, dupa am fost iar sa vad daca e totul ok, mi-a zis ca e totul bine dar pe perioada ciclului mi-a dat sa iau cate 5 antiinflamatoare pt 2 luni, imediat dupa ce am terminat antiinflamatoarele m-a apucat o cistita seriasa cu sangerare si usturile ca nu puteam sa ma ridic de pe toaleta, am fost la medic si mi-a dar un tratament cu antibiotice pt 7 zile, a trecut dar nu de tot, parca inca mai simt ca ma apasa ceva in vezica si senzatia nu dispare, colac peste pupaza acum 5 zile am inceput sa sangerez din vagin, o substanta cleioasa, am facut 3 zile spalaturi cu ceai si acum nu mai curge sange dar in schimb mi s-au unflat labilele si s-au inrosit si am o mancarime si o usturime care nu ma lasa. ce pot sa fac? la doctor voi merge azi dar vreau sa stiu si o parere in plus, poate si o idee de ce se intampla asta?

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil ati dezvoltat o candidoza dupa tratamentul antibiotic, insa un diagnstic cert il veti avea in urma examenului ginecologic.

Hususan Ioana

acum 11 ani

pt candida incerca bai cu galbenele si tratamentul cu candy clear5.Luate simultan au efecte miraculoase in organism.

Romina

acum 11 ani

de unde se poate cumpara candiclear5?

Hususan Ioana

acum 11 ani

ekilibrium .ro

remaolly

acum 11 ani

eu am luat pt cistita capsule de coacaze rosii si functioneaza dar pentru candida incerc cu ceva natural de la plafar. m-a programat tocmai in iunie...pana atunci poti sa si mori.

Cristina Krecz

acum 11 ani

am intrat pe acest site *** si mi-a atras atentia un produs Candelim. Nu stiu de ce dar mi se pare cel mai eficient pentru candida. Oricum am vazut ca au produse de top in Romania..