Cine mă poate ajuta ?

Boli genitale feminine

Postata de Utilizator11704918993 cu 3 luni in urma.

Bună , vreau să întreb dacă aș putea să iau siropul Plantusin în sarcină , menționez ca sunt în 7 săptămâni

Raspunsuri (1)

ili-dragos

acum o luna

Buna, banuiesc ca intre timp ai rezolvat problema, dar cred ca e bine sa stim cu totii ca si medicamentele din plante au contraindicatii. Din pacate la noi suplmentele din plante nu au studii clinice care sa le certifice beneficiile si sa le evidentieze efectele secundare. In Germania medicamentele din plante sunt testate ani de zile si au certificari pe loturi mari de pacienti. Pe piata din Romania exista unul dintre aceste suplimente din plante, pentru combatarea virozelor, se numeste Esberitox si este recomandat de medicii germani din 1970. Exista un site in limba romana cu prospectul atasat. adresa_web_filtrata Sotia mea a luat in sarcina la recomandarea medicului ei si apoi cat a alaptat pentru ca a avut mare ghinion sa faca cateva raceli tare urate in acea perioada ...