ciclu foarte scazut.

Boli genitale feminine

Postata de o stea cu 13 ani in urma.

Intotdeauna am avut un ciclu foarte abundent.Acum iau anticonceptionale, la sfatul; medicului,si tablete arcoxia,si ciclu mi-a venit foarte foarte putin.Doar doua zile,si nu a curs mai deloc.imi simt si gura uscata.Care ar putea fi problema??

Raspunsuri (5)

Andrei

acum 13 ani

Scaderea duratei si fluxului menstrual sunt cateva dintre avantajele (daca vrei) ale contraceptivelor orale. Nu vad legatura cu Arcoxia.

o stea

acum 13 ani

Mi s-a dat sa i-au 4 zile la ciclu arcoxia o tableta pe zi.doar in primele 4 zile de ciclu,timp de trei luni.medicul ginecolog.dupa ce am citit prospectul,nu am inteles exact pt ce sunt.m-am uitat inca odata pe reteta,dar asa scrie...sa fie vorba de o gresala??

Andrei

acum 13 ani

Nici eu nu vad legatura, Arcoxia e un antiinflamator foarte puternic. Insa nu e specialitatea mea, poate-ti raspunde unul dintre ginecologi.

oliga

acum 13 ani

mi sa inceput ciclu in timpul reletiilor sexuale si mia tinut doar cinci minute ce poate fi aceasta?

anna

acum 13 ani

am patit si eu asa...este clar ca nu sunt potrivite pentru organismul tau...mergi la doctor si spune-i despre aceasta problema si roagal sa iti faca o analiza hormonala ca sa iti poata recomanda contraceptive in functie de dozajul hormonal pe care il accepta organismult tau.