Ciclu abundent in urina

Boli genitale feminine

Postata de elle78 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

De curand am fost diagnosticata cu chist ovarian.Am mers la ginecolog si mi s-a spus ca este unul functional.
Am primit tratament cu carpicon si ovule Colpotrophine 10 zile.
La primul ciclu am observat ca in momentul urinarii curge o cantitate semnificativa de sange.
In rest este destul de redus.

Este normal acest lucru sau ar tebui sa merg la un nou consult?

Multumesc!
Elena G

Raspunsuri (1)

Biologia

acum 12 ani

Urina si sangele menstrual curg prin orificii diferite. Vezi sangele cand urinezi pt ca atunci e liber sa curga, altfel curge in absorbant.