chiuretaj

Boli genitale feminine

Postata de CRISTINA13365337 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,se poate va rog sa-mi spuneti si mie la cat timp dupa un chiuretaj se poate avea contact sexual?

Raspunsuri (2)

pena

acum 13 ani

Cred ca la 40 de zile, la fel ca dupa nastere, dar nu sunt sigura. Desi am 47 de ani si 2 nasteri , nu am facut nici un avort. Dupa avort, cred ca organismul este mai traumatizat decat dupa nastere. Oricum nu poti avea contact sexual daca ai scurgeri ori dureri. Organismul trebuie sa se refaca, sa se vindece complet . Pe multi barbati nu-i intereseaza, ei nu vor decat placerea lor. Dar noi, femeile trebuie sa ne gandim in primul rand la sanatate.

elena

acum 13 ani

4-6 sapt.