Chist pe ovar

Boli genitale feminine

Postata de Luisa94108 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! As dori sa cer parerea d-voastra. Am 16 ani si in ultimele 6 luni nu am avut menstruatie. La ecografie doctorul a spus ca am chist ovarian. Tratamentul pe care mi l-a dat a fost anticonceptionale si a spus ca in primele 3 zile sa iau 3 tablete, iar apoi menstruatia va veni....dar nu fost asa. Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (2)

Mirela Constantin

acum 10 ani

Am atit si eu asa ceva, insa n-am avut probleme nici in timpul si nici dua tratament. Chistul s-a retras, menstruatia a revenit asa cum trebuia. mergi din nou la doctor si intreaba-l ce ar trebui sa faci, daca recomandarile nu au rezultat, schimba medicul. eu merg la Donna Medical Center si sunt foarte ok. Daca ai vreodata nevoie sa-mi spui, ca-ti recomand eu medicul meu. ai grija de tine.

yoli

acum 8 ani

Buna , am și eu aceeași problema ca si tine...doar ca medicul ginecolog mi-a prescris Lindynette-20 a zis ca peste 3zile va veni menstruația. ..însă nu a venit in plus au aparut dureri mari de ovare si adaug in kg chiar daca nu mănânc mult...si burta e umflata mult