Chist ovarian

Boli genitale feminine

Postata de elena_florea111 cu 10 ani in urma.

buna,seara..acum aproximativ o luna mi-am facut o ecografie pelvis,deoarece aveam probleme cu acneea,menstruatie neregulata,hirtruism..rezultatul a fost:
Uter AVS;4,4/,9cm-fara procese localizate
Chist ovarian drept care are 3/2,5 cm
Ovar stang:5/2,8 cm,prezinta microchiste
Am fost la un dr.ginecolog,mi-a facut control si mi- a spus ca am ovarele inflamate de la o raceala mai veche si mi-a recomandat 10 zile Movalis-10 pauza si apoi inca 10 zile tratament si mladita de smeura pentru reglarea menstruatiei..acum cateva zile am fost la un alt doctor ginecolog ,pentru ca ma macina problema si am observat ca in partea dreapta ma durea cand apasa,el mi-a recomandat augmentin 1000 si anticonceptionale yasmin,de atunci am ramas cu durerea in partea dreapta la ovar cred eu..pentru chisturi am vazut ca si tinctura de marar ar fi buna,mentionez ca am 20 de ani si mi s a spus ca o sa raman mai greu insarcinata ca am pielita la ovare mai groasa,va rog din suflet sa-mi raspundeti.Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Puff

acum 9 ani

Hmm..spunemi de unde esti poate te pot ajuta eu :D