Chist ovarian

Boli genitale feminine

Postata de Florina M. cu 10 ani in urma.

Buna ziua, poate cineva sa ma ajute cu o nelamurire. am chist ovarian si am primit ca si tratament anticonceptionale Logest si am auzit despre Colonsan Fem. Ar trebui sa renunt la acel tratament daca iau Colonsan Fem ? Va multumesc !

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 10 ani

Cred ca ar trebui sa intrebi medicul ginecolog. Contraceptivele hormonale orale se folosesc in tratarea chisturilor ovariene deoarece, blocheaza functionalitatea ovarelor si astfel inhiba dezvoltarea noilor chisturi si conduc la reducerea si disparitia celor deja existente. Tratamentul chisturilor ovariene cu contraceptive hormonale normalizeaza ciclul menstrual si reduce riscul de cancer ovarian. Colonsan Fem este un remediu natural , un adjuvant general, pentru sanatatea aparatului genital. Nu cred ca este tintit direct pe remedierea aceste-i probleme.