Chist ovarian

Boli genitale feminine

Postata de lavinia29andreea cu 10 ani in urma.

Buna ziua
Am 22 de ani si am descoperiy de putin timp un chist ovarian pe partea dreapta si mi s-a recomandat tratament incepand din prima zi a menstruatie,mentionez insa ca am menstruatia regulata si as vrea sa va intreb daca menstruatia mea se poate deregla in urma chistului si de ce am inca dureri in partea dreapta si cum le pot ameliora? Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu este obligatoriu sa aveti tulburari de menstruatie.
Pentru ameliorarea durerilor puteti utiliza antiinflamatoare( gen ibuprofen) si antispastice ( gen nospa) timp de cateva zile.