chist ovarian

Boli genitale feminine

Postata de angis cu 13 ani in urma.

dupa cea de a doau sarcina la controlul de 6 saptamani dupa nastere mi s-a zis ca am un chist pe ovarul stang dar nu mi s-a dat tratament pt ca alaptam,a trecut 1 an jumate de atunci ,chistul nu imi face probleme dar menstruatia nu a mai venit ca de obicei.m-am gandit eu sa incep sa iau anticonceptionale ca poate se absoarbe fara sa trebuiasca sa mai merg la gine,am inceput sa iau diane 35 asa de capul meu ,am mai luat de cativa ani,intrebarea mea este ar trebui sa merg la dr pt a decide el ce sa iau ,sa iau alt fel de anticonceptionale

Raspunsuri (3)

anamaria

acum 13 ani

si eu am fost dicnosticata in urma cu 6 luni cu chistulete pe ovare.de atunci la recomandarea medicului iau logest.acum la sf lunii urmeaza sa ma duc sa vad daca s-au vindecat.sfatul meu este ca este cel mai bine sa consulti un medic pentru a vedea care este dimensiunea chistului si care anticonceptionale sunt mai potrivite pt tine.

ank

acum 13 ani

Am 27 ani si o fetita de 4 ani si 3 luni. In urma unui examen ginecologic amanuntit am fost diagnosticata cu ovare polichistice si SUNT NEVOITA SA IAU ANTICONCEPTIONALE ,pe care mi le-a recomandat ginecologul.Fetelor nu luati de capul vostru!!1Eu spre exemplu trebuie sa iau Yasmine.Doctorul decide ce tip de conceptionale se potrivesc fiecarei persoane in parte!!!SANATATE!

elena

acum 13 ani

pt. chisturi e bun de la plafar soc, zmeur, afin, coacaz negru, vit. E., bitter suedez ., ETC. informativa la plafar si pe net.