chist ovarian voluminos

Boli genitale feminine

Postata de omamika cu 8 ani in urma.

buna seara,am 36 de ani si am fost diagnosticata cu chist voluminos formatiune hipoecogena cu continut anecogen omogen cu strisuri fine in interior 117/71,6mm ,masuratorile depasind limitele sondei...
operatia este cea mai buna solutie? mi sa recomandat tratament trei luni cu rigevidon...totusi am o indoiala...va rog sa.mi raspundeti.sa.mi dati un sfat care ar fi cea mai buna solutie.va multumesc

Raspunsuri (2)

a359

acum 8 ani

Eu am ovare polichistice, ma dor si ma tem foarte tare de ce mi-ar spune medicul. :(

ioana

acum 8 ani

Daca nu esti multumita de raspunsul specialistului mergi si consulta si altul. Doar in urma unui control vei afla cel mai bun raspuns. Fiecare caz difera.