Chist ovarian dreapta - manifestari

Boli genitale feminine

Postata de KristinO cu 10 ani in urma.

Ce simptome sunt in cazul in care se dezvolta un chist ovarian dreapta? Un chist ovarian poate radia durere in zona inghinala dreapta, articulatii coapsa si genunchi? Dupa terminarea tratamentul cu interferon am efectuat o serie de analize de evaluare, si in urma ecografului mi s-a spus ca am cateva chisturi pe ovarul drept,de dimensiuni mici si unul ceva mai mare.De sase luni de zile am o durere persistenta in dreapta jos care coboara inspre coapsa ajungand pana la genunchi si uneori chiar am probleme si in mers asemanatoare cu o intindere de ligamente.Unde ar trebui sa fac investigatii: la reumatolog sau la ginecolog?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Durerea descrisa nu este specifica chisturilor ovariene.
Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare si recomandari adecvate.

maria

acum 10 ani

A