chist in vagin

Boli genitale feminine

Postata de alina1086 cu 12 ani in urma.

Buna seara, am si eu o nelamurire poate ma puteti ajuta:
Am facut un eco (normal, pe burta, nu intravaginal) si mi s-a spus ca am un chist de 18 mm pe peretele stang al vaginului, la 4 cm spre interior.
Am facut apoi si un eco intravaginal, dar nu s-a vazut nimic. Dr mi-a explicat ca ochiul camerei video vede doar inainte, conic, nu si pe peretele vaginuluideci probabil chistuleste acolo. Nu am facut si un consult.
Ce poate fi, cumva un chist bartholin?
Cum poate fi tratat? Nu ma doare, nu ma deranjeaza, daca nu se vedea la eco nici nu stiam ca e acolo. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Egeea

acum 12 ani

Parerea mea este ca ar trebui sa faci un consult ginecologic iar daca este ceva medicul iti poate spune si estfel vei inlatura orice suspiciune.Succes