chist hematic

Boli genitale feminine

Postata de georgiana317 cu 12 ani in urma.

buna seara. se poate ca un chist hematic sa se absoarba singur,fara tratament? va multumesc.

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne puteti scrie tot rezultatul de la ecografie?

va urez o zi buna

georgiana317

acum 12 ani

Uter-pozitie-AVF
-diametrul longitudinal- 76mm
-diametru transvers- 47mm
-diametrul antero-posterior- 35mm
-endometru-H max.- 9,5mm
-cavitate uterina=linie de vacuitate intrerupta 2/3 sup a vacuit. uterine
OVAR DREPT- cu 2-3 foliculi c.m.mare 5,2mm
dimensiuni- 32/16 mm
OVAR STANG-cu formatiune chistica cu .... mixta (chist hematic) cu dim. max. 39mm
dimensiune ovar- 56/36mm
Retrouterin in F.S. Douglas lama de lichid cu H. max- 7mm.

domnul doctor mi-a dat duphaston timp de 7 zile,dar eu l-am luat doar 3 zile. si la o luna am fost la un alt domn doctor care mi-a spus ca nu am nici un chist. (control+ecografie intravaginala) si nici lama de lichid in sacul douglas. in schimb primul domn doctor mi-a spus ca este un chist care nu se absoarbe singur si necesita acest tratament. si tinand cont ca eu nu am luat in totalitate acel medicament. e posibil sa se fi retras singur? va multumesc mult pt raspuns. O zi buna.

georgiana317

acum 12 ani

Uter-pozitie-AVF
-diametrul longitudinal- 76mm
-diametru transvers- 47mm
-diametrul antero-posterior- 35mm
-endometru-H max.- 9,5mm
-cavitate uterina=linie de vacuitate intrerupta 2/3 sup a vacuit. uterine
OVAR DREPT- cu 2-3 foliculi c.m.mare 5,2mm
dimensiuni- 32/16 mm
OVAR STANG-cu formatiune chistica cu .... mixta (chist hematic) cu dim. max. 39mm
dimensiune ovar- 56/36mm
Retrouterin in F.S. Douglas lama de lichid cu H. max- 7mm.

domnul doctor mi-a dat duphaston timp de 7 zile,dar eu l-am luat doar 3 zile. si la o luna am fost la un alt domn doctor care mi-a spus ca nu am nici un chist. (control+ecografie intravaginala) si nici lama de lichid in sacul douglas. in schimb primul domn doctor mi-a spus ca este un chist care nu se absoarbe singur si necesita acest tratament. si tinand cont ca eu nu am luat in totalitate acel medicament. e posibil sa se fi retras singur? va multumesc mult pt raspuns. O zi buna.

emilia

acum 10 ani

da, s-a resorbit. tratamentul medicamentos poate face asta.