chist hematic

Boli genitale feminine

Postata de comentarii utilizatori cu 13 ani in urma.

Va rog sa imi spune-ti in ce consta operatia de chist hematic. Ce regim alimentar se tine atat inainte cat si dupa operatie. In ce consta operatia si daca imi poate afecta ovarul pe care am acest chist. Dimensiunea pe care o are acest chist e de 40/32/40 mm fara semnal Doppler in interior. Ce imi recomandati sa fac? E bine sa mai astept sa se retraga? Desi sunt trei luni el nu s-a retras. Sau e bine sa fac operatia?

Raspunsuri (6)

Adrienne

acum 13 ani

Nu se va retrage. Operatia se face laparoscop, cu anestezie generala, spitalizarea este de 5 zile. Se indeparteaza doar chistul. Ovarul ramane intact. Dupa sase luni, ecografic, ovarul arata perfect. Nu se tine un regim special inainte si nici dupa interventie.

acum 13 ani

Va Multumesc din suflet. Am si o prietena care au avut ce am si eu si tocmai mi-a spus si ea in ce consta. Va multumesc.

constantin

acum 13 ani

Inainte de operatie incercati o terapie complementara.Astept sa transmiteti e-mailul si orasul unde locuiti.

acum 13 ani

Stau in Bucuresti. Adresa mea de email este [email protected]

Alina

acum 13 ani

Daca ma puteti ajuta cu o terapie complementara as vrea sa ma contactati. Am 2 chisturi ovariene hematice (7sm si 4.5cm). Va multumesc

Alina

acum 13 ani

[email protected] asa de stresata cu problema aceasta ca am uitat sa scriu emailul