Chist hematic de ovar eclatat

Boli genitale feminine

Postata de Frunza_Sabina cu 13 ani in urma.

Buna seara,
Acum 4 zile,adica pe 06.09.10 am suferit o interventie chirurgicala in urma depistarii unui chist de ovar eclatat.Vroiam sa stiu ce produse alimentare pot consuma dupa operatie,produse care sa nu imi puna in pericol digestia,sa nu ma simt balonata,etc.Abdomenul este suficient de balonat si mi-e frica sa nu mananc ceva care sa imi faca mai rau.Daca ati putea scrie o lista cu produse recomandate si produse interzise v-as fi foarte recunoascatoare.
Multumesc frumos,o seara placuta in continuare,Frunza Sabina

Raspunsuri (2)

danyelin

acum 13 ani

Buna.N-as putea sa-ti spun cu exactitate aceasta lista insa stiu ca ar fi interzisa cafeaua,alunele,fasolea,alcoolul.carnea de porc,vinetele,rosiile si in special prajelile.Ar fi indicat sa fii atenta la ce mananci si mai ales ce alimente iti provoaca aceste stari.Toate bune!

tanase mihaella

acum 13 ani

poti manca; lapte dulce, iaurt smantana,branza da vaca ,gris , orez , fainoase cu lapte sau branza, cereale din porumb, fasole verde, sparanghel supa de carne de zarzavat , supe false oua moi ochiuri in apa, unt proaspat, carne de vaca ,pui miel, vitel la gratar sau fierte, peste la gratar sau fiert placinta ded mere sau branza, marmelada, gem, peltea, si poti bea sirop, limonada si ceaiuri.... nu ai voie sucuri cu acid k te imbaloneaza......aceeasi chestie am avut si eu k tine si regimul asta mi-la dat...