Cervico-vaginita

Boli genitale feminine

Postata de PavElena cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o intrebare la dvs. Am fost la ginecolog de curand si mi sa pus diagnostic cervico-vaginita. Am facut si pap si a iesit ok. Ce inseamna mai exact acest diagnostic? Este vorba de o rana pe col sau doar o inflamatie pt ca medicul meu nu mi-a zis ca ar fi vb despre o rana pe col.

Raspunsuri (1)

Doctorulstietot

acum 10 ani

Faceti culturi din col : chlamidia, mychoplasma-ureaplasma, ex.bactereologic general urmat de tratament dupa antibiograma . Ar fi bine sa faceti o colposcopie-preventiv pt sanatatea dumneavoastra.