ce tratament naturist imi recomandati atunci?

Boli genitale feminine

Postata de Mihaela723 cu 15 ani in urma.

vreau sa va mai spun ca am fost la endocrinolog mia dat sa fac analize hormonale si cand ma-m prezentat cu analizele pt a mi le citi mi-a spus ca trebuie sa ma prezint cu mama ca nu are cum sa imi explice mie ceea ce avea sa imi zica pt ca nu as fi inteles asa ca nu m-am mai dus pt ca mama este plecata in afara si nu am avut cu ine sa ma duc iar in acest moment tot plecata este,asa ca ce fel de tratament naturist sa iau pt a ma dezvolta si a imi veni ciclu imi recomandati,macar sa incerc poate o sa imi vina odata ca nu mai stiu ce sa ma fac in aceasta privinta.va rog datimi ceva concret sa incerc poate imi va face bine va rog din suflet ajutati-ma si pe mine.va multumesc din suflet pentru sfat.

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Anita, poti sa iei 5-10 picaturi de tinctura de salvie, in putina apa, o data pe zi. Din cate stiu eu si tinctura de trei-frati-patati- e bun pentru problemele menstruale, scrie pe prospect cum se iau si ptr ce sunt bune. DAR, trebuie sa ai grija ce iei, cu hormonii nu-i de jucat, iti pot da peste cap organismul daca iei ceva aiurea! Indiferent ca e naturist sau clasic. Ce varsta ai? Poate inca nu este timpul sa-ti vina menstruatia, organismul tau are ceasul propriu, nu intra in panica! Amenoree ti-a spus ca ai? ceva trebuie sa scrie pe analize (de care ai facut?). Sanatate si nu lua nimic aflat "de la prietene"!

TIMOFTE111886

acum 15 ani

Daca mai ai analizele dute le dr.de familie si intreaba care e treaba.Dar am mai pute vorbi pe [email protected] sunt multe de stiut.