ce tratament imi recomandati?

Boli genitale feminine

Postata de anca_alina26 cu 12 ani in urma.

...de 2 zile cred ca am tacit si am mancarimi,urina este tulbure dar neambudenta.secretia este mai groasa si are culoarea galbuie fara miros urat,cred ca este faza de inceput...va rog sa-mi recomanda-ti un tratament,tinand cont ca ma aflu in strainatate si nu am posibilitatea de a consulta un medic
Va multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum probabil ati intuit si dumneavoastra, cel mai probabil este vorba despre o infectie urinara, iar tratamentul recomandat va fi cu siguranta unul antibiotic. totusi acest tip de tratament nu poate fi prescris pe internet, si in general se incearca a se evita prescrierea de medicamente aici, deoarece nu avem cum sa stim cine ne scrie cu adevarat, despre ce boala este vorba, ce boli mai asociati, etc.
in plus, ac***a in vedere ca sunteti in strainatate, nu cred ca veti primi antibiotice de la farmacie fara o reteta. de aceea va recomand in continuare un consult medical de specialitate, chiar daca sunteti in strainatate si nu aveti asigurare, acest lucru este posibil contra cost.

va urez o zi buna

anca_alina26

acum 12 ani

..va multumesc....
...pana voi ajunge la medic....e gresit daca iau NOLICIN???1 LA 12 ORE?

denisa

acum 10 ani

ar fi bine sa spuneti macar despre ce e vorba