ce se poate intampla daca am inceput sa i-au anticonceptionale inainte de menstruatie?

Boli genitale feminine

Postata de Sofiuca cu 8 ani in urma.

Buna.am luat timp de 6 luni anticonceptionale Belara la indicatia medicului pentru sindromul ovarelor polichistice,am facut pauza de o luna,mi-a venit menstruati anormal pe data de 17 iunie si a tinut pana in data de 22,iar acum in data de 10 iulie am avut sangereri,eu am crezut ca mi-a venit din nou menstruatia,si am inceput sa i-au din nou Belara,dar dupa admninistrarea lor sangerarea a incetat,ac***a doar scurgeri maroni .Nustiu ce sa fac,sa mai continui sa le i-au,ce se poate intampla cu organismul meu?

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 8 ani

In primul rand ai gresit luand anticonceptionale pentru chisturile ovariene. Chisturile apar pe dereglari hormonale, iar anticonceptionalele agraveaza aceste dereglari, dovada ca n-ai rezolvat nimic cu ele. Iti recomand sa le intrerupi si sa apelezi la remediile naturiste, fara alte complicatii si reactii adverse. Bitterul suedez, ceaiul de salvie si Female Hormone Blend de Secom luate impreuna cel putin 1 luna dau rezultate sigure si de durata.