ce se intampla?

Boli genitale feminine

Postata de pvalentina cu 12 ani in urma.

am 22 de ani si acum 26 de zile mi-am reinceput viata sexuala cu fostul meu prieten dupa 6 luni de abstinenta.urma sa imi vina ciclul dar mi-a intarziat.mi-am facut un test negativ altul invalid inca unul pozitiv.am fost la medic si mi-a zis ca sunt insarcinata.m-am speriat in ultimul hal pentru ca nu pot sa am un bebe la varsta asta pentru simplu motiv k nu as avea cum sa il intretin in fine m-a trimis la eco azi si la eco mi-a zis medicul k nu e nici o sarcina.desi eu m-am simtit destul de rau si am sani sensibili si nishte stari greu de explicat iar ca bonus de vro 2 zile am nishte scurgeri vaginale cu sange si extrem de urat mirositoare...nu e nici menstruatie...deci eu ce fac in cazul asta.ma poate ajuta cineva cu un sfat???? va rog!!!!!

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Iti recomand sa te duci la camera de garda a unui spital cu profil de obstretica-ginecologie cat de repede poti. Nu este normal sa ai acele scurgeri.

Legat de starea emotionala, este important sa vorbesti cu prietenul tau, dar si cu parintii. Veti sti ce sa faceti, doar ca e necesar sa vorbiti.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum s-a scris si mai sus, nu este de facut decat un singur lucru, si anume trebuie sa va prezentati la un medic ginecolog pentru mai multe investigatii, eventual la o camera de garda. in lipsa unui consult real ginecologic, al analizelor de sange, ecografiei, etc., nu poate fi pus un diagnostic clar.

va urez o zi buna