ce se intampla?

Boli genitale feminine

Postata de andreea mihaela6 cu 15 ani in urma.

Buna seara,desi am doar 23 de ani mi-a crescut mustata si as dori sa stiu de ce?care este motivul principal?vreau sa va spun ca este foarte incomod si mamei mele in varsta de 51 de ani i-a crescut mustata.va rog sa ma lamuriti si pe mine cu aceasta problema,multumesc.

Raspunsuri (2)

andreea mihaela6

acum 15 ani

Buna seara,desi am doar 23 de ani mi-a crescut mustata si as dori sa stiu de ce?care este motivul principal?vreau sa va spun ca este foarte incomod si mamei mele in varsta de 51 de ani i-a crescut mustata.va rog sa ma lamuriti si pe mine cu aceasta problema,multumesc.

simona166117244

acum 15 ani

Buna Ramona_mona,
Cauzele unei pilozitati excesive( sau hirsutismul)pot fi de natura :
- ereditara
- ovar polichistic
- anumite medicamente
etc
Cum tu spui ca si mama ta se confrunta cu aceeasi problmea, este foarte posibil ca pilozitatea excesiva sa fie de natura ereditara.
O vizita la endocrinolog si niste analize de sange pentru a verfica nivelul hormonilor feminini si masculini, ti-ar fi de mare ajutor.
Numai bine!