Ce se intampla ???Ce ma fac ???

Boli genitale feminine

Postata de iszabella cu 14 ani in urma.

Mi''''am inceput viata sexuala la sfarsitul lunii noiembrie ,am facut neprotejat si acum nu mi''''a venit menstruatia si uneori am dureri abdominale si secretie ...putin mai diferita decat la inceput.Ma poate ajuta cineva ???Ce se intampla ???Si inca ceja nu a evaculat in mine ..cand a inceput sa ejaculeze ne''''am oprit..dar poate ca o picatura tot s''''a atins de organismul meu dupa chiloti ...Mi s''''a spus ca menstruatia nu mi''''a venit pentru ca asa se intampla cand faci prima data ,acum insa nu stiu ce sa mai cred ...Ajuta''''ti''''ma va rog !!!Multumesc mult !!!

Raspunsuri (3)

floryny

acum 14 ani

Draga gabriela-liliana,

Durerile abdominale nu sunt bune, la fel si sercretia pe care o spui ca o ai. Mergi si fa-ti un control ginecologic si cere si sa-ti faca si testul papanicolau (este pt. acea secretie pe care o ai).

Normal daca ti-ai inceput viata sexuala s-ar putea sa-ti intarzie menstruatia, dar daca intr-o saptamana chiar doua nu iti vine fa un test de sarcina...

Bafta!

mikmok

acum 14 ani

Pana acum ai avut un ciclu regulat? Ti s-a mai intamplat sa-ti intarzie menstruatia?

Sheila

acum 14 ani

In mod normal papanicolau este recomandat pentru depistarea cancerului de col si gradul acestuia.Este recomandat a se face o data la 6 luni.
Cel mai indicat ar fi pe langa acesta sa faci o analiza de secretie.Mergi la un specialist si fa aceste investigatii
Ai toate sansele sa ramai insarcinata, metoda folosita de voi nu este sigura si din acest moment (pt ca ti-ai inceput viata sexuala) trebuie sa ai mare grija la BTS, cel mai bine ar fi sa folosesti prezervativul
Numai bine