Ce sa iau ca urinez des?

Boli genitale feminine

Postata de Mihaela Voicu cu 3 luni in urma.

Mă doare burta în interior și mă înjunghie!sunt operată din 2015 histerectomie!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Raspunsul la intrebarea ta poate varia in functie de mai multi factori si doar un medic te poate evalua corect. Cu toate acestea, un raspuns posibil ar putea fi sa consumi multa apa pentru a dilua urina si a reduce iritatia uretrei. De asemenea, este recomandat sa eviti bauturile care ar putea irita vezica urinara, cum ar fi cafea, alcool si bauturi acidulate. Poti incerca sa iei un analgezic pentru dureri sau un medicament care relaxeaza musculatura vezicii urinare. Totodata, este important sa urmezi un program de urinare regulat pentru a nu suprasolicita vezica.

Cat priveste durerea abdominala interna, exista o serie de cauze posibile, inclusiv probleme legate de histerectomie.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/posibilele-cauze-ale-urinarilor-frecvente_16377