Ce sa fie ?

Boli genitale feminine

Postata de Maddie93 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Am 21 de ani. In lunile aprilie-mai, am intretinut relatii sexuale neprotejati, doar ne-am ''''pazit'''' cum s-ar spune, in luna iunie menstruatia mi-a venit in regula, dar pe luna iulie, doar in vreo 2 zile a avut cateva pete de sange slabut si o scurgere maronie. Iar in august, adica luna aceasta deloc, nici un semn ca ar aparea. Tin sa mentionez ca de la 1 Iunie am venit in Italia si inca sunt aici, am facut 2 teste de sarcina unul in iunie, unul acum 2 saptamani, ambele au iesit negative. Semne de sarcina nu am, desi am inteles ca unele femei nu prezinta simptome, desi apetitul la mancare a crescut si as putea zice ca am pus vreo 2 kg pe mine in schimb ma dor ovarele. Nu pot sa merg la medic aici. Lucrez ca ingrijitoare de batrani si nu pot parasi casa.Ce ar putea fi ? Sunt ingrijorata, aveam menstruatia regulata si nu am patit asta pana acum.

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

buna maddie, in legatura cu intarzierea menstruatiei, daca ai facut testul si a iesit negativ, este posibil sa ai trompele infundate.daca esti sigura nu esti insarcinata, este recomandat sa iei pastile cu hormoni pentru menstruatie.

Maddie93

acum 8 ani

Va multumesc de raspuns. Atata timp cat testele au iesit negative ma gandesc ca nu sunt insarcinata..

Oana

acum 8 ani

Si eu am aceeasi problema si aceeasi varsta. S-a rezolvat problema pana la urma? Si care era aceasta? Ati luat vreun tratament? Multumesc!