ce sa fac?

Boli genitale feminine

Postata de adeadeadela cu 11 ani in urma.

buna! eu am probleme cu acneea ,am fost la endocrinolog si mi-a recomandat flutasin 250 mg .nu stiu daca sa iau sau nu ptr ca pe prospect scrie ca e pt tratarea cancerului de prostata si ca nu e ptr femei,am sunat din nou la dna doctor si mi-a zis ca sa iau asa ca e bun ceea ce ea mia recomandat...nu stiu ce sa fac

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca increderea in medicul respectiv este mica, puteti cere o a doua opinie.
Flutasinul este un medicament antiandrogenic ce actioneaza prin scaderea nivelului de testosteron; acest medicament este folosit si pentru hirsutism ( cresterea in exces a parului).

Cryss04

acum 11 ani

Buna! Si eu am avut probleme de acest gen... Te sfatuiesc sa-ti faci un amestec de 1 lingura de lamaie cu 3-4 pastile de aspirina o data la 2 zile...adica o zi da, una nu... le reduce mult si nu e nici un tratament scump...