ce sa fac ???

Boli genitale feminine

Postata de mishel cu 14 ani in urma.

buna ziua am si io un dubiu si va rog din suflet sa imi datzi un sfat....de cateva luni de zile am scurgeri albicioase incontinu...si mai ar fii o problema io nu am facut niciodata un test papanicolaus si miam incput viatza sexuala de vreo 5 ani si asi vrea sa stiu cum pot a am hiv sau alte boli ...prin analizele de sange se poate afla sau care sunt sintomple????va rog ajutatzima

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Fa-ti analize la sange si urina, iar daca zici ca ai scurgeri ar fi bine sa-ti faci un control ginecologic, nu ti-ar strica mai ales ca ti-ai inceput viata sexuala de cinci ani. Mergi la un control ginecologic o data la sase luni. Nu e bine sa stai asa. Numai bine!

irinuca

acum 14 ani

Nu sunt suficiente analizele de sange, e nevoie si de un test al secretiei un papanicolau. Mergi la un specialist si acesta te va indruma

aurelia

acum 14 ani

daca am ovare polichistice po ramane insarcinata

ana m

acum 14 ani

eu cred ca cel mai bine tiai face un test papanicolau si un examen la secretie