ce probleme am?

Boli genitale feminine

Postata de madymir cu 13 ani in urma.

de ceva timp imi doresc sa mai am un copil . am facut oserie de analize care mi-au indicat faptul ca nu este nici o problema si pot ramane insarcinata oricand . in urma cu o luna menstruatia a durat mai mult ca de obicei si de atunci la fiecare raport sexual am o mica sangerare, dar nici un fel de durere . imi puteti da un sfat ?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Sangerarea la raport sexual poate indica o rana pe colul uterin sau oricum o patologie (sau un raport sexual foarte violent dar sper ca nu e cazul). Daca nu este absolut nimic (ati facut si analize si nu aveti nici o infectie, nici o BTS, nici o trompa infundata, urocultura este buna, analizele hormonale la fel etc) cautati la sot. El si-a facut spermograma? Urocultura, tot?
Daca si la dansul este absolut totul ok, nu ramaneti gravida pe baza de stres. Nu ati precizat de cand incercati sa ramaneti gravida. In principiu, daca va relaxati, se va intampla cand va asteptati mai putin, desigur daca toate analizele amandurora sunt in ordine.

carmenalinai

acum 13 ani

De foarte multe ori se intampla ca sarcina sa nu apara si datorita stresului zilnic in care traim-stresul oxidativ.De aceea va recomand o terapie complementara neinvaziva,fara efecte secundare sau reactii adverse, pentru a elimina efectele stresului ,deci pt o detoxifiere cu efecte ce pot fi verificate.0729897110