ce pot avea?

Boli genitale feminine

Postata de claudia1234 cu 13 ani in urma.

Am o problema care majoritatrea femeilor zic ca au avut-o.O scurgere,dar e neobijnuita si ma sperie,e prea abundenta alba si fara miros.Si nu m-a durut nimic si nu ma doare.Ma sperie faptul ca poate fi ceva mai serios decat o raceala.Amai avut cineva asa ceva?

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

De unde stii ca nu e scurgerea normala? Care e diferenta?

raluca

acum 13 ani

Este normal sa ai o scurgere alba, dar daca miroase urat ar fi bine sa-ti faci un control ginecologic.

Victor Richard

acum 13 ani

Poate fi o candidoza. Mergi la medicul ginecolog pentru o analiza a secretiei vaginale si daca este cazul fungigrama sau antibiograma.

oanaiuliana

acum 13 ani

ai grija sa nu fie candidoza... ai luat vreun tratament cu antibiotice inainte??? de obicei antibioticele distrug flora vaginala si asta provoaca candidoza. sfatul meu este sa vezi un medic

Rena

acum 13 ani

Simptomele pe care le-ai descris tu ma fac sa inclin ca este vorba de leucoree. In acest caz ar fi indicat sa incepi un tratament imediat dupa terminarea menstruatiei..
Foloseste doar produse pentru igiena intima care au un PH NEUTRU.
Totodata, un tratament eficace impotriva infectiilor aparatului genital il constituie GRANULELE DIN ARGILA, introduse vaginal conform indicatiilor din prospect.
Sper sa-ti fie de folos indicatiile mele.