Ce poate fi

Boli genitale feminine

Postata de mioara5132510 cu 11 ani in urma.

Buna ziua.Am 48 de ani,in urma cu 8 ani am descoperit ca am o sinchie in urma careia mi s-a montat un sterilet normal,purtandul 3 ani ,apoi altul tinandu-l tot 3 ani. Insa de la un timp am inceput sa am menstra la 21 de zile, dureri la ovarul drept,menstra aproape de culoare maron si imediat dupa menstra (1-3-zile)sangerare nu f.abundenta dar sangerez.Am fost la ginecolog si mi-a scos steriletul dar sangerarea nu s-a oprtit nici dupa 13 zile.Unde sa ma duc si ce poate fi:DEREGRARE HORMONALA SAU ALTCEVA MAI GRAV. PS. Nu am intrat inca la menopauza. multumesc

Raspunsuri (2)

Ramona Z

acum 11 ani

Eu zic sa nu va speriati si sa mergeti la alt ginecolog pt un raspuns mai clar. Poate cauza este chiar steriletul si ca organismul reactoneaza si se reface dupa scoaterea lui. Multa sanatate!

Ramona Z

acum 11 ani

Eu zic sa nu va speriati si sa mergeti la alt ginecolog pt un raspuns mai clar. Poate cauza este chiar steriletul si ca organismul reactoneaza si se reface dupa scoaterea lui. Multa sanatate!