ce poate fi?

Boli genitale feminine

Postata de raluca351 cu 12 ani in urma.

buna ziua , pe 20 mai mi-am pus sterilet(cupru), iar medicul m-a intrebat de vreo 3-4 ori daca am fost cauterizata si am spus ca nu , am 2 copii pe care i-am nascut pe cale naturala si mi s-a recomandat cand se opreste sangerarea(inca nu s-a oprit , este putina dar nu s-a oprit)sa-mi fac testul papanicolau , oare ce a vazut medicul? oare ce poate fi? sa-mi fac griji? am 33 de ani.va multumesc.

Raspunsuri (1)

Pena

acum 12 ani

Nu trebuie sa te sperii. Orice femeie trebuie sa-si faca din cand in cand papanicolau. Daca ai fi avut ceva care parea a fi grav, dr nu ti-ar mai fi pus sterilet.Sanatate si asculta medicul, fa papanicolau.