ce pastile sa iau sa am ciclu menstrual

Boli genitale feminine

Postata de flower cu 13 ani in urma.

buna ziua
va rog frumos sa ma sfatuiti si pe mine ce sa fac
nu am ciclu menstrual de 10 luni am fost la ginecolog si mi-a dat duphaston mi-a venit o perioada dar apoi nu si-a mai facut efaectul,apoi alt doctor ginecolog mi-a dat arefam dar nu mi-a venit am facut la glanda tiroida dar are dimensiuni normale ce pot face sa am ciclu si daca iau anticonceptionale nu ma ingras sau trebuiesc facute analize la hormoni tiroidieni sa pote sa-mi prerscrie anumite pastile pt ca nu vreau sa aiba efecte secundare pastilele.

Raspunsuri (5)

mirona74

acum 13 ani

Mergi la Institutul C.I. Parhon, care este spitalul de endocrinologie cel mai bun din tara, e in Bucuresti, acolo sunt medici excelenti, inclusiv ginecologi. Sunt specializati numai in probleme hormonale. Ia trimitere de la medicul de familie sau te poti duce tu singurica la policlinica care apartine de spital, situata in curtea spitalului, si poti cere o consultatie contra-cost (nu e scumpa ca la particulari, iti dai seama ca este o policlinica "de stat") si analize. Asa vei sti sigur ca "esti pe mana" unor medici competenti, ca in rest... rar mai gasesti medici cui adevarati OK.

flower

acum 13 ani

mc pt raspuns numai ca eu sunt din galati si cred ca as putea ajunge in buc dar as dori sa stiu cam cat ajunge o consultatie

mirona74

acum 13 ani

Nu te costa nimic. Este spital de stat. Trebuie numai sa ai trimitere de la medicul de familie. Sau, mai bine, daca poti, de la un endocrinolog de la tine din Galati (poti spune ca vrei neaparat sa faci niste investigatii mai amanuntite si e obligat sa-ti dea trimitere la Parhon!). Insa, oricum, se poate si de la medicul de familie.
Succes. Sa stii ca e un spital f.bun. Eu am mers cu mama frecvent la acest spital si am vazut cam cum sunt tratati pacientii acolo: cu competenta si profesionalism.

flower

acum 13 ani

Iti multumesc pt raspuns
Iti doresc multa sanatate si noroc in viata

mirona

acum 13 ani

pot recomanda si eu institutul Parhon cu cea mai mare incredere,`sunt medici extraordinari.