ce este chistul hematic?

Boli genitale feminine

Postata de Adrenoloiu cu 11 ani in urma.

cum se trateaza chistul hematic ovarian?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

De electie este tratamentul chirurgical. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

Adrenoloiu

acum 11 ani

Multumesc pentru raspuns. Sincer sintem foarte derutati (eu cu prietena mea).Nu i s-a dat tratament,nimic.....doar sa stea linistita ca se resoarbe in timp.....Nu stim ce sa mai credem....!?!?!?

Adrenoloiu

acum 11 ani

Prietena mea a fost la medic ginecolog in Cluj-Napoca,i s-a facut ecografie vaginala unde s-a evidentiat chistul hematic,dar medicul ia spus sa nu-si faca griji ca acel chist se va resoarbe. Are tot timpul dureri si ciclu mai frecvent decit normal.Nu stim ce sa mai credem!?!?!?

maria

acum 11 ani

Buna,sunt din cluj,am fost operata de 2 saptamani de chist hematic si ma simt fff bine,puteti sa faceti din nou control la spitalul municipal clujana incercati la doamna doctor Nicolau Rodica este fff profesionista ,vb frumos si sa sti ca conteaza asta fff mult ,doar pe ea sa o cautati si va zic nu mai stati ca nu este bn de loc eu tot am asteptat si nu mi sa vindecat.....astept raspuns

Mariadanciu

acum 9 luni

Vreau un Nr de tel ălui doamna Rodica nicolau va rog frumos