Ce e anexita chistica bilaterala?

Boli genitale feminine

Postata de giordana cu 13 ani in urma.

am fost la ginecolog din cauza unor mancarimi si mi-a diagnosticat anexita chistica bilaterala, stie cineva ce este, daca e grav si daca mai pot face copii?

Raspunsuri (4)

ina

acum 13 ani

Va trebui sa urmezi un tratament si apoi dupa ce vei rezolva problemele poti ramane insarcinata. Intre timp, daca vrei poti urma si un tratament naturist, a fost folosit de sora mea tot pt chisturi extract de mladita de zmeur si extract de mugur de coacaz negru. la ea se pare ca a dat rezultate

giordana

acum 13 ani

multumesc pentru raspuns

v

acum 11 ani

buna seara daca sotia are anexita bilaterala vaginita se transmite si la mine?multumesc

mari

acum 10 ani

doamnelor si dominisoarelor eu am avut anexita bilaterala si chist ovarian de la varsta de 14 ani. acum am 27 ani sunt casatorita si de 8 ani nu raman insarcinata , mi sa-u infundat ambele trompe de la anexita si nu pot face copii, decat in vitro...nici operatia laparoscopic nu ma salveaza ...:(((((