ce boala este

Boli genitale feminine

Postata de kryk cu 12 ani in urma.

am o fetita are 10 ani si nu stiu ce are are mincarimi intepaturi in interior si exterior si in exterior mai are brobonele rosii si o maninca ce sa fac ca am fost la medic de3 ori in 2 luni

Raspunsuri (13)

dar

acum 12 ani

In interior si exterior unde: in ureche, in gura, in nas, organe genitale, ochi?

kryk

acum 12 ani

in organele genitale

kryk

acum 12 ani

la pasarica

kryk

acum 12 ani

la pasarica

Pena

acum 12 ani

Poate ii va veni menstruatia in perioada urmatoare. La multe fetite menstruatia vine mai devreme. Pt mancarime se poate spala cu apa calda in care ai dizolvat o lingura de bicarbonat de sodiu, alimentar sau din farmacie. Deasemenea poate folosi un unguent numit Clotrimazol. Fiica mea l-a folosit si a fost eficient. Nu este scump si nu cred ca are contraindicatii.

kryk

acum 12 ani

multumesc Pena dar nu este prea mica la 10 ani si aceste simtome sau repetat de 3 ori in ultimele 2 luni

Pena

acum 12 ani

Inainte de venirea menstruatiei si 1-2 ani dupa inceperea ei, sunt tot felul de dereglari. Daca ai fost la medic si i s-au facut investigatii, nu stiu ce sa cred. Mancarimea poate aparea din cauza unei ciuperci pe care o poate lua de la grupul sanitar al scolii. Stim cat de igienice sunt grupurile sanitare publice. Mai poate avea mancarime de la candida care poate aparea in urma administrarii unui antibiotic luat fara probiotice.
I s-a facut echografie?
I s-a luat, eventual, o roba din zona genitala pt analiza? Urocultura?
PS: Eu nu-ti vb decat ca o mama, nu sunt medic. Sanatate.

lavi

acum 12 ani

Crezi ca ar putea sa aiba viermisori intestinali?

kryk

acum 12 ani

s ar putea i am facut iar programare la doctor si vreau sa i fac toate analizele

lavi

acum 12 ani

Tine-ma la curent, te rog!
Si eu am o fetita de 6 ani si jumatate, care se confrunta cu aceleasi probleme. Mergem si noi la doctor pentru analize....Multa sanatate va dorim.

kryk

acum 12 ani

da lavi te tin la curent joi ma duc la doctor dar vineri iti scriu

lavi

acum 12 ani

kryk, eu am fost la doctor si mi-a spus ca este o infectie cu bacteria streptococ. Ca si streptococul din gat, numai ca s-a infectat cu manuta murdara la pasarica.....cand a fost la toaleta.In 7 zile mai am inca o programare la doctor ca sa vedem cum evolueaza tratamentul. Sper din tot sufletul sa fie bine!

kryk

acum 12 ani

lavi sper sa fie bine astept sa imi spui cum merge tratamentul si eu ma duc joi ceau