ce ar trebuii sa fac?

Boli genitale feminine

Postata de roxana ramona1 cu 14 ani in urma.

Buna,as avea si eu o intrebare,am o durere uneori insuportabila jos la ovare dar nu de la ovare am fost la medic si mi-am facut toate analizele si toate au iesit bine,ieri am facut febra de 39,2 si am niste dureri de cap insuportabile,medici mi-au zis ca totul e bine dar eu ma simt in continuare extrem de rau,ce imi recomandati?am fost si la un gineco si mi-a trecut pe reteta la diagnostic boala inflam.pelvin,dar nu parea foarte convins gineco de diagnosticul dat.Ce ar trebuii sa fac,sau daca intradevar e asa care sunt riscurile bolii sau e grav?multumesc pt intelegere si astept un raspuns un sfat...Am uitat sa mentonez,am 23 de ani poate este un detaliu important.

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Ti-a trecut pe reteta diagnostic 'boala inflam.pelvin', sa inteleg ca doar atat stii, ce tratament ti-a prescris medicul ginecolog?

roxana ramona1

acum 14 ani

da,doar atat mi-a trecut pe reteta la diagnostic si mi-a dat indometacin,doxicilina si inca un antiinflamator,ceilalti medici de la spital mi-au zis ca au iesit analizele bine,dar eu in continuare ma simt f rau,dureri de cap,ameteli si dureri abdominale,deci nu mai stiu ce sa mai fac.

raluca

acum 14 ani

Mergi la un alt cabinet, mai fa-ti o ecografie, parca totusi nu cred ca ai avea acest diagnostic.

Boala inflamatorie pelvina este o infectie genitala femenina.

Ai avut in ultimul timp scurgeri vaginale, greata, varsaturi, febra? Oricum este destul de dificil acest diagnostic si nu-mi pot da seama doar din ceea ce-mi spui.

Multa sanatate!