ce ar putea fi?

Boli genitale feminine

Postata de cocochanel2010 cu 12 ani in urma.

Arata ca un nodul,este alb si putin tare foarte micut,la menstruatie este mai vizibil,nu doare deloc si este situat sub piele pe labia stanga.
Multumesc

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un diagnostic exact cât şi eventuala conduită terapeutică pot fi stabilite doar după un consult clinic efectuat de un medic ginecolog

cocochanel2010

acum 12 ani

Multumesc mult!speram doar sa imi spuneti cam ce ar putea fi si daca ar trebui sa ma ingrijorez pentru k sunt foarte ocupata si nu am timp sa merg la un doctor foarte curand

Medic Epuran

acum 12 ani

Nu se poate stabili un diagnostic doar în urma unei simple descrieri. Cât despre imposibilitatea de a consulta un medic, consider că rezolvarea unei probleme de sănătate este mult mai importantă decât orice altă ocupaţie şi ar necesita puţină atenţie din timpul d-vs.

Adrienne

acum 12 ani

Este vorba despre o mica acumulare de grasime. Se poate rezolva printr-o simpla interventie a medicului ginecolog. Doar daca te deranjeaza ca aspect. Cand iti permite timpul, este bine sa mergi la un consult ginecologic,pentru linistea ta.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum s-a scris si mai sus, in lipsa unui consult ginecologic nu se poate pune un diagnostic clar. nu este neaparat un lipom, poate fi de exemplu si un chist al glandelor Bartholin. despre acesta puteti sa cititi si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/chistul-glandelor-bartholin-bartholinita_1104

va urez o zi buna