Ce anume trebuie sa fac ? si unde sa merg?

Boli genitale feminine

Postata de Mary _lungu cu 10 ani in urma.

buna ziua , de 3 zile am disconfort in zona abdominala dreapta care mi se duce usor spre inchieitura piciorului , ma deranjeaza , ma inteapa si simt ca un junghi care usor mi se duce putin in spate . ce anume oare sa am? sa am apendicita? vreo raceala mai puternica? voi ce credeti? unde trebuie sa merg si ce consult sa imi fac? mentionez ca am 23 de ani si sunt din constanta

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati un medic internist pentru evaluare: analize de laborator, ecografie abdominala, etc.
Printre cauzele posibile se numara: colica renala, afectiuni din sfera genitala ( anexita, etc), afectiuni intestinale ( apendicita), etc.