Ce analize si investigatii sa mai fac?

Boli genitale feminine

Postata de dan@@ cu 12 ani in urma.

Buna ziua, sa va fac pe scurt un rezumat a unei probleme de sanatate. Din luna decembrie la sfarsit ma luat o durere brusca in dreapta am mers la medic ginecolog ma consultat si mi sa pus diagnostic anexita si mi sa dat antibiotic ciprobay 7 zile.Prin luna martie iar ma luat aceeasi durere tot in partea dreapta si de data asta mi sa dat doxiciclina 7 zile si macmiror ovule 10 zile.Prin luna mai aceeasi poveste am schimbat medicul ginecolog mi sa facut o ecografie intravaginala si mi sa pus diagnostic hidrosalpingita mi sa dat din nou tratament cu doxiciclina 3 saptamani si cervugid ovule, problema mea este ca durerea tot o mai simt in partea dreapta nu a trecut de tot si suntem in luna iunie la sfarsit.Am ajuns la disperare nu stiu ce sa mai fac mentionez ca apendicita o am scoasa am facut toate analizele de sange in luna mai si secretia si babes a iesit doar o inflamatie si bacterii.La analize au iesit un pic monocitele crescute.Ce ma indrumati ce investigtii sa mai fac la ce spital sa mai merg? Tocmai mi sa terminat menstruatia duminica se fie si asta cauza din cauza la atatea antibiotice am facut si candidoza si ma doare si stomacul.Va multumesc

Raspunsuri (1)

dan@@

acum 12 ani

Buna ziua, sa va fac pe scurt un rezumat a unei probleme de sanatate.