Carne in zona intima?

Boli genitale feminine

Postata de DanaM cu 2 ani in urma.

Buna ziua,
Sunt insarcinata in 5 luni. Acum ceva timp am observat ca in zona genitala mi-au crescut niste negi/bucati de carne. Se multiplica. Unele par ca dispar altele reapar…
Am fost acum doua luni la ginecologul unde imi monitorizez sarcina si i am spus, a vazut, a facut test papanicolau si secretii si mi a spus ca din acest ounct de vedere este ok ca ar fi iesit bine. Si ca vom vedea ulterior.
Dar sunt inestetice si ma ingrijoreaza sa nu se extinda, sa nu afecteze nasterea, sarcina… nu stiu ce sa fac. Mi e frica sa mai astept si ce sa astept ce sa fac? Exista o solutie de tratat acasa?

Multumesc mult!

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/verucile-sau-condiloamele-genitale_9027

Andreea Nicoleta

acum 2 ani

Bună! Sfatul meu pt tine este sa mergi la un alt doctor ginecolog pt a auzii și o a doua părere, chiar nu este innregula situația ta!
Și mai am o a doua varianta care cred ca este mai buna , sa cauți un Dermato-venerolog care sa îți trateze problema

Andreea Nicoleta

acum 2 ani

Bună! Sfatul meu pt tine este sa mergi la un alt doctor ginecolog pt a auzii și o a doua părere, chiar nu este innregula situația ta! Și mai am o a doua varianta care cred ca este mai buna , sa cauți un Dermato-venerolog