care ar putea fi cauzele?

Boli genitale feminine

Postata de lilita cu 12 ani in urma.

Buna ziua,cam de aprox.1an m probleme cu ciclul care a devenit neregulat,dupa ce ca este abundent ,vine si la 15-16 zile deci de 2 ori intr-o luna .mentionez ca datorita faptului ca nu am lucrat nu am putut face un control de specialitate ,m-am gandit ca poate este din cauza menopauzei ,de fapt premenopauza deoarece am varsta de 48 de ani

Raspunsuri (2)

eu

acum 12 ani

de 2 luni ciclul meu mentrual este dat peste cap , adica isi face aparitia prea devreme la 10-15 zile adica de doua ori pe luna...am 18 ani si nu mi-am inceput viata dexuala de foarte mult timp...este o cauza de ingrijorare?

maria p

acum 12 ani

mama mea ia Remifemin (1 capsula de 2 ori pe z) care este indicat in tratamentul tulburarilor de premenopauza si menopauza. a ales aceste pastile pt ca sunt din plante (extract de cimicifuga racemosa) si desi au aceleasi rezultate ca si preparatele pe baza de hormoni, nu au efectele secundare ale acestora. costa cam 25- 30 ron