Care ar fi cauza usturimilor ?

Boli genitale feminine

Postata de dumitru190 cu 14 ani in urma.

am usturimi pelviene mentionez ca am urmat un tratament pt candida am un inceput de fibrom depistat curand si iau un tratament pt piatra la fiere .

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Pentru precizarea diagnosticului corect este necesar sa efectuati un sumar de urina cu urocultura si in functie de antibiograma sa urmati tratament corespunzator timp de 7 sau mai multe zile.
Nu se recomanda administrarea antibioticului fara antibiograma, deoarece nu se cunoaste cauza si nu poate fi inlaturata infectia.