carcinom scuamos

Boli genitale feminine

Postata de Mirea Bogdan cu 10 ani in urma.

Buna seara am si eu o intrebare si asi dori sa imi raspundeti caat mai repede multumesc .
Mama mea a primit un diagnostic in urma biopsie pe foaie scrie asa

carcinom scuamos invaziv de col uterin
Tesut necrozat si de granulatie, coaguli sanguini,fragmente de carcinom scuamos moderat diferentiat, cu mitoze fregvente atipice, nuclei pleomorfi, intebs infiltrat inflamator peri_si intratumoral, arii de necroza, coagulii sanguini , CE INSEAMNA TOATE ASTE PE INTELESUL MEU si cat este de grav Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Biopsia descrie modificari sugestive pentru neoplasm de col uterin.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog si oncolog pentru evaluare si tratament specific.