Candidoza ?

Boli genitale feminine

Postata de Sabina cu 2 ani in urma.

Salut!
Am 25 de ani.
Duminică data de 20.02., am făcut o boala în zona genitală.
Din controalele făcute este vorba de candida.
Mi s-a recomandat crema nidflor, uractiv forte și supozitor vaginal canesten gyn uno.

Aș avea câteva întrebări..
1. În cât timp se remediază problema? (? ( nu mai am mâncărimi și usturimi în zona vulvei.
2. Cât timp mai aplic crema și iau uractiv?
3. Poate reveni mâncărimea și usturimea?
4. După cat timp pot avea contact sexual ( am un singur partener)

Aș aprecia tare mult ajutorul dumneavoastră!!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/cum-se-trateaza-corect-candidoza-si-de-ce-reaparei_18700