candidoza

Boli genitale feminine

Postata de Ana001 cu 8 ani in urma.

Acum o saptamana mi s-a inflamat vulva si ma durea. Mai aveam si scurgeri albe si mi-au aparut niste bube,un fel de noduli care ma ustura si ma dor. Am inceput sa iau ovule clotrimazol pentru candidoza,dar nu mi se pare ca simptomele se amelioreaza. E posibil sa nu fie candidoza sau trece mai greu?

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

buna ana. tratamentul pe care ti l-a prescris medicul e foarte bun. o sa-ti treaca , dar mai greu.

lexymari15

acum 8 ani

Buna. Ovulele ti le-a prescris medicul sau le-ai luat tu? Este posibil sa fie altceva. M-am confruntat deseori cu candidoza si nu mi-au aparut niciodata noduli. Te sfatuiesc sa iti faci un control ginecologic in cazul in care nu ai facut asta deja. Toate cele bune !:)

Adriana

acum 8 ani

Trebuie sa mergi la medic si sa vada ce iti iese la analize.Daca urmezi un tratament dupa ureche e posibil sa faci mai mult rau si sa creezi chiar si rezistenta la unele medicamente. Eu m-am tratat de candidoza la dl doctor Silviu Istoc, ti-l recomand,e profesionist si te trateaza cu mult bun simt. Sanatate!