candidoza

Boli genitale feminine

Postata de cu 14 ani in urma.

ce trebuie sa fac mai naturis impotriva ei?

Raspunsuri (4)

acum 14 ani

Si eu am avut.. si mi`era frik sa merg la medic..si ma punea o prietena sa ma spal cu ceai de pelin..dar eu pana la urma m`am dus la medic..s.. Deci..cel mai bine e sa mergi la medicul ginecolog .Multa sanatate!

Sheila

acum 14 ani

Ai fost la doctor si ti-a spus ca e candida sau presupui? Daca in urma analizelor se constata a fi candida in functie de fungigrama se stabileste tratamentul.

raluca

acum 14 ani

Buna,
De cat timp ai aceasta micoza? Ce tratament ai urmat pana acum? Astept raspuns

acum 14 ani

si eu am avut si am mers la un medic f bun care din pacate a murit :( insa mi-a recomandat sa fac ceva ce ma linistit f mult! sa fac spalaturi cu tantum rosa pliculete! am luat un irigator am dat pe el cam 1 mil ! pliculetele sunt scumpe dar sunt f bune! mi-a zis cum sa le folosesc si dupa vreo 2 zile m-am simtit f bine! aaa si am luat 2 zile ovule( din alea mai concentrate) !nu mi-a fost rusine sa merg la medic deoarece aveam relatii doar cu sotul meu insa nu numai din cauza asta poti face! si mi-a zis medicul ca la o perioada de 6 luni sa repet cateva zile spalaturile ca sa nu mai am treaba insa sa nu exagerez pt ca imi poate afecta flora vaginala! deci nici in exces nu e bine! Sanatate