candida

Boli genitale feminine

Postata de treizecisitrei cu 13 ani in urma.

ce cremă e mai indicata pt candida lomexim sau macmiror ?sfatul vostru
ce are actiune mai rapida?

Raspunsuri (6)

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Tratamentul rapid si corect se face conform fungigramei.

[email protected]

acum 13 ani

pana la fungigrama ce crema reecomandati_?cu actiune mai buna parerea dvs Multumesc

marialeea

acum 13 ani

Fluconazon (Diflucan) este un antifungic extrem de puternic, si in acelasi timp si toxic, dar isi face efectul in majoritatea cazurilor. Pana mergi sa faci fungigrama, poti sa-l iei, dar ai grija ca nu se administreaza in sarcina. Vezi ca este un medicament care se administreaza sistemic. Daca nu doresti, tot asa, pana faci fungigrama, poti sa faci spalaturi interne cu ceai de galbenele in care dizolvi bicarbonat de sodiu (cel mai bine cel luat de la farmacie), cam 1/2 lingurita la un 1/2 kg. apa.

raysa

acum 13 ani

fa spalaturi cu iaurt.introduceti in vagin cu ajutorul unei seringi.timp de 10 zile eu asa am facut.Sint in italia si mia zis doct meu ginecolog,care este un profesor universitar la spitalul caregi din firente.iti asigur ca da rezultate foarte bune...asta in cazul in care ai mincarimi sau usturimi exterioare.incearca e super bun.

elena

acum 13 ani

cred ca RAYSA are dreptate,,,eu am auzit de foarte multzi ani de aceasta terapie daca i se poate spune asa...si kiar am probato pentru ca aveam cateodata (rar)mincarimi in vagin si vreau sa spun ca a dat rezultate foarte bune..eu mi-am introdus tampoane de vatainvelite in fasa sterila..imbibate in iaurt si dupa 30 minute am facut spalaturi cu ceai de galbenele,coada soricelului si putzin bicarbonat.

gabriela

acum 8 ani

mai ok este sa iau unguente sau sa folosesc iaurt. si apropo otetul este bun? pentru candidoza insa eu fata de alte persoane am doar un miros urat in zona vaginala nu mancarimi sau usturimi